Migren Sancısına İyi Gelen Şeyler

Migren Sancısı bireyin şakaklarında, kafasının bir tarafında, gözlerinde hissettiği çok şiddetli baskılayıcı, zonklayan bir sancı türüdür. Migren sancısı geldiğinde şunları yapmalısınız;

  • Damar büzücü ağrı kesiciler kullanarak sancıyı azaltabilirsiniz. Ağrı başlar başlamaz ağrı kesici içmelisiniz.
  • Tülbent benzeri bir bez ile başınızı sıkıştırabilirsiniz.
  • Adaçayı, yeşil çay ve ıhlamur karışımı yaparak içebilirsiniz, bu gevşemenize neden olur.
  • Şakak bölgelerine ve enseye devamlı masaj uygulamanız rahatlayabilir.
  • Ağrı sırasında bir şey yiyip içmemeye çalışın.
migren

Migren tedavisi ilaçla mümkün değildir, uzun süreli ağrı kesici kullanımları vücutta başka sıkıntılara yol açabilir ve bağışıklık kazandığınızdan dolayı artık işe yaramayabilir.

Migren Ağrısına Bitkisel Çözüm Yolları Arayın

Migren ağrısı için kenevir kullanımı, kenevirin tıbbi anlamda kullanılmasının yasal olduğu ülkelerde sıkça kullanılmaktadır. Kenevir içerek baş ağrısını o an geçiren ve git gide azaldığını söyleyen pek çok hasta var. Bu ülkelerden birisinde yaşıyorsanız, kenevir kullanımı ile ağrıyı ortadan kaldırabilirsiniz.

migren sancısı

Türkiye’de yaşıyorsanız yapacağınız şey yalnızca denemek. Bu ağrılar insana özel bazı durumlarda kesilebilmektedir. Bitki çaylarını tek tek deneyin. Ağrı kesici özelliği olan bitki karışımları yapın ve kullanın. Ağrıyı azalttığını hissettiğiniz veya tamamen kestiğini düşündüğünüz karışım veya bitki üzerine gidin ve onu kullanmaya devam edin. Başkasının ağrılarına iyi gelen bitkiler sizin ağrınıza iyi gelmeyebilmektedir. Bu anlamda kendi sancınızı kendiniz geçirmek zorundasınız. Asla vazgeçmeyin ve devamlı olarak araştırmalarınıza devam edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir