Sancılar

Adet Sancısına Ne İyi Gelir?

Adet Sancısına Ne İyi Gelir?, Regl Sancısının Tedavisi Nasıldır?, Adet Sancısına Başka Ne İyi Gelir?

Siz değerli okurlar için adet sancısına ne iyi gelir hakkında bir yazı hazırladım. Yazımda adet sancısı nedir, ne iyi gelir, regl dönemleri, regl sancısı nasıl geçer, adet sancısına ne iyi gelir, regl sancısının tedavisi, nasıl geçirilir gibi sorulara cevaplar aradım. Esasta bir sürü sorduğum bu sorunun tamamı aynı soruya çıkıyor: Adet sancısına ne iyi gelir? Bundan kaynaklı direkt yazıma geçmek istiyorum. Bu vereceğim regl sancısına iyi gelen tüyo ve taktikler çok işinize yarayacak. İyi okumalar.

Adet Sancısına Ne İyi Gelir?

Birçok kadının tam anlamıyla kabusu haline gelmiş olan adet dönemleri oldukça sancılı ve bazen de bir o kadar acı verici olabilmektedir. Adet sancıları, kanamanın normal sınırlar içerisinde kalmasını sağlama amacı ile ortaya çıkan rahim kasılmalarının bireylere ağrı şeklinde yansıması sonucu ortaya çıkmaktadır. Bu tür ağrılar kadınların günlük yaşamını etkilememesi amacıyla basit ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilirken, bazen de ağrı kesiciler de dahi etki etmeyebilmektedir.

Regl Sancısının Tedavisi Nasıldır?

Adet Sancısına Ne İyi Gelir?

Adet sancısı oluşmasını önceden engellemek  mümkün değildir. Ancak ağrının şiddetine göre yapılabilecek bazı tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Şimdi o tedavi yöntemlerine bakalım. Orta şiddetli olan adet ağrıları için bölgesel olarak ılık havlu uygulanabilir, sıcak bir duş alınabilir. İyi bir şekilde beslenme, B vitamini bakımından zengin olan yiyecekler tüketmek de bu ağrıları hafifletecek olan yöntemlerdendir. Aynı zamanda ağrıyan bölgeye yapılacak olan masaj ya da düzenli egzersiz yapılması da oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Çok şiddetli olan adet ağrıları için jinekolojik bir muayene yapılmalı ve doktorun verdiği ilaçlar düzenli bir şekilde kullanılmalıdır.

Adet Sancısına Başka Ne İyi Gelir?

Zencefil adet ağrısına neden olduğu bilinen prostaglandin seviyelerinin düşürülmesinde önemli bir rol oynar. Ayrıca adet öncesi sendrom, yorgunluk gibi sorunlar ile mücadele etmeye de yardımcı olur. Zencefil çayı hazırlayıp içerisine limon veya bal karıştırarak günde 3 bardak içmeniz adet döneminizde ki sorunlarını büyük ölçüde ortadan kaldırabilir.

Adet Sancısına Başka Ne İyi Gelir?Fesleğen adet ağrı ve krampları azaltmada çok etkili olan başka bir bitkidir. Bu bitkiyi bir bardak su içerisinde kaynatın ve bardağın ağzını kapatarak 15-20 dakika boyunca demlenmeye bırakın. Günde bir bardak içmeniz şikayetlerinizin azalmasında etkili olacaktır.

Papatya çayı adet sancısı gidermenin yanı sıra anti enflamatuar ve antispazmodik özellikleri vardır. Bir demlik içerisine yarım poşet kurumuş olan papatyayı dökün ve 15 dakika boyunca kaynatın. İçmeden önce bal veya limon ile karıştırabilirsiniz.

Maydanoz adet sancılarını gidermek için son derece etkili olan iki bileşik apiol ve myristicin adlı maddeleri içerir. Ayrıca düzensiz olan adet döngülerini de düzenlemeye yardımcı olur. Bir bardak su içerisine bir miktar maydanoz koyun ve 5 dakika boyunca kaynatın. Soğuduktan sonra günde en az 2 bardak veya fincan tüketin.

 

Adet sancısı kadınların yaşadığı rutin bir durum olsa da dikkat edilmeli ve azaltılması için elinizden geleni yapmalısınız. Bu yazımız umarım bu konuda size yardımcı olacaktır. Normalin dışında fazla acı veya uzun süren sancılarınız varsa doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Sağlıklı günler dileriz.

Konumuzla alakalı aşağıdaki yazılarımıza bakılabilir.

Adet Sancısına Bitkisel Çözümler

Adet Sancısı Neden Olur?

Adet Sancısı Nasıl Geçer?

Devamını Gör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close