İltihaplar

Apseye Ne İyi Gelir?

Apse Tedavisi,Apseyi Geçiren Doğal Öneriler,Apseye Ne İyi Gelir?,Apseyi Kurutan Öneri,Apse için Faydalı Bitkiler

Siz değerli okurlar için apseye ne iyi gelir sorusu hakkında bir yazı hazırladım. Yazımda apse tedavisi nedir , nasıl yapılır , apseye karşı doğal öneriler , apse nasıl geçirilir , ne iyi gelir gibi sorulara cevaplar aradım. Apsenin neden oluştuğunu artık biliyoruz. Bu noktada tedavi aşaması esas mühim olandır. Zaten apsenin kendisi teşhis edilmeden tedavisine geçilemez. Apse tedavisi noktasında bizim konuya olan ilişkimiz apseye ne iyi gelir sorusudur. Çünkü zaten apse tedavisini esasta yürütecek olan doktordur. Doktor tedavisinin yanında senin apsenin geçmesine yönelik uygulamaların etkiyi verecektir.

Apse Tedavisi

Apse tedavisi; Hastalığın vücuda yerleşme nedenini öğrenmek ve tedavisine başlayabilmek amacıyla doktora başvurulmalıdır. Herhangi bir neden yoksa ve acı devam ediyorsa aşağıda verilen bitkisel yöntemlerden birini veyahut birden fazlasını kullanabilirsiniz. Bu yazıya eklenen tedaviler gayet işe yarar seçeneklerdir.

 • 1 adet soğanı ocakta közleyin,
 • 1 çay kaşığı sabun rendeleyin,
 • Soğanı havanda ezin,
 • 1 çay kaşığı zeytinyağı ve rendelediğiniz sabunu da ekleyerek karışımı macun haline gelene kadar ezin,

Elde edilen karışımı apseli bölgenin üzerini kapatacak şekilde sürün. 10 saat bekletin.
Bu işlem apse de ki iltihap yok olana kadar devam edilir.

Apseyi Geçiren Doğal ÖnerilerApseyi Geçiren Doğal Öneriler

 •  Lahana yaprağını parçalara ayırmadan tüm şekilde haşlayarak apseli olan bölgeye sarılır. 10 saatte bir değiştirilir.
 • Taze incir ortadan ikiye kesilir ve apseli kısma sarılır. 8 ile 10 saat arasında değiştirilmelidir.
 •  Lokum ezilir. Apseli kısma sarılır. 8-10 saatte bir değiştirilir.

Apseye Ne İyi Gelir?

 • 50 gr balmumu,
 • 50 gr siyah çam sakızı

Bal mumunu bir kaba koyarak buharda eritiniz. Çam sakızını da eriterek iki malzemeyi tutkal gibi karıştırın. Daha sonra apseli alana sararak iltihap boşalana kadar sürekli tekrar edilmelidir.

Apseyi Kurutan Öneri

 1. Altın otu,
 2. Kırk kilit otu
 3. Sinirli yaprak

Bu üç malzemeyi birbirinden ayrı ya da birlikte kaynatarak lapa hazırlayın. Hazırladığınız bu lapayı apseli alana sarın. 8-10 saat aralıklarla iltihap boşalana kadar devam edin.

Apsenin nüksettiği bölgenin ucu sivri aletlerle delinmeye çalışılması, henüz tam olgunlaşmadan sıkılması hastalığın akıbeti açısından iyi değildir. İlk önceliğiniz apsenin olgunlaşması gerekmektedir. Apse gelişip uç kısmı belirginleştiğinde yukarıda belirtilen tarifler uygulanarak iltihabın boşalması beklenmelidir.

Apse için Faydalı Bitkiler

Soğan : Tüm bir soğanı közde pişirilerek kabuklarından ayırıp apseli bölgeye bir tülbent yardımıyla bağlayın. Birkaç gün içerisinde apse olgunlaşarak iltihabını akıtacaktır.

İncir : Taze inciri ortadan bölerek apsenin üstüne yerleştirip sarın, bu iltihabın toplanmasına yardımcı olur. Apseli bölgeden iltihap akmaya başladığında fazla güç uygulamadan sıkarak iltihap vücuttan çıkarılır. Daha sonra apseli kısmı oksijenli su ve tentürdiyotla temizleyerek sarmalısınız.

Sarımsak : Bir diş kuru sarımsağı ortadan ikiye ayırarak apseli alana yerleştirdiğiniz takdirde iltihap kurur.

 

Yukarıdaki yazımız umarım apse tedavileriniz için işe yarayacaktır. Yazımız burada sona ermektedir fakat apse ile ilgili daha fazla bilgi almak için aşağıdaki yazılarımıza da bakılabilir. Acil şifalar dileriz.

Diş Apsesine Ne İyi Gelir

Perianal Apse Tedavisi

Devamını Gör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close