Dişİltihaplar

Diş Apsesine Ne İyi Gelir

Diş Apsesini Durdurmak,Diş Apsesine Ne İyi Gelir

Siz değerli okurlar için diş apsesine ne iyi gelir sorusu hakkında bir yazı hazırladım. Diş apsesi sitede konuyla alakalı diğer yazılarda da aktardığım gibi ; dişlerde meydana gelen çatlak ve kırıklardan araya bakterilerin sızmasıyla meydana gelen bir diş hastalığıdır. Bu diş hastalığı üzerine dikkatli ve özenli bir makalemizde bulunmaktadır. Diş apsesine ne iyi gelir , nasıl tedavi edilir , nasıl geçirilir sorularının cevabı da aynı derecede önem kazandığı için ; diş apsesine ne iyi gelir hakkında bu makalemizi hazırladık. Öncelikle makalemize diş apsesini durdurmak için neler yapabiliriz sorusunu sordum. Sonra da diş apsesine ne iyi gelir sorusuna cevap aradım. İyi okumalar dilerim.

Diş Apsesini Durdurmak

Hepimizin bildiği üzere diş apsesi diğerapse çeşitleri gibi çözüm yoluna kavuşmaz. Bunun için mutlaka bir doktora görünmelisiniz. Ama doktora gidene kadar sizi kurtaracak birkaç yöntem ifade edebiliriz.

Diş apsesini durdurmak için neler yapabiliriz? Diş apsesine ne iyi gelir? Diş apsesini iyi gelen bitkiler nelerdir sorusunun cevabını sizlerle paylaşmak istiyorum;

Tıbbi yöntemler hariç, diş apsesinin acısını azaltacak birkaç yöntem bulunmaktadır.

Diş Apsesine Ne İyi Gelir

Sarımsak: Ağızda oluşan iltihabın sızısını hafifletmek için sarımsak kullanılabilir.Taze sarımsak suyu ağız içerisinde ki enfeksiyonları kuruttuğu gibi acıyı da azaltır. Ağızda oluşan apsenin acısını azaltmak için taze sarımsağı sıkarak suyunu çıkarın. Elde ettiğiniz suya bir tutam karanfil katıp iltihaplı kısma uygulayın.

Diş Apsesini DurdurmakKaranfil Yağı: Enfeksiyon riskini azaltan besinler Arassında karanfil yağı da bulunmaktadır. Diş ağrıları, diş eti problemlerine ek olarak diş apsesine de iyi gelmektedir. Ağrının dayanılmaz olduğu durumlarda ucu yumuşak bir fırça yardımı ile acıyan bölgeye baskı uygulanmadan sürülmelidir. Acı dayanılmaz değil ise bir pamuk yardımı ile sürülmesini öneririz.

Hindistan Cevizi Yağı: Diş apsesinden kaynaklanan acıyı bastırmak için kullanılan diğer bir besinde Hindistan cevizi yağıdır. Sızlayan bölgeye Hindistan cevizi yağı sürülür, yağ ağız içinde yarım saat bekletilir, yutulmadan ağızdan dışarı atılır. Bu yağın birçok faydası bulunmaktadır.

Nane Yağı: Diş apsesinin salgıladığı acıdan kurtulmak için; nane yağı oldukça etkili bir yoldur. Ağrıdan etkilenen dişinize uyguladığınız takdirde rahatlamayı fark edeceksiniz.

Antibiyotiklere ek olarak; kekik yağı ve elma sirkesi diş apsesinin salgıladığı acıyı bastıran besinlerdendir. Lakin antibiyotiklerin acıyı bastırması birkaç saat sürebilmektedir.

Yazımız burada sona ermektedir. Apse konusunda daha fazla bilgi almak için özellikle gebelikte bu durumu yaşıyorsanız aşağıdaki yazılarımıza bakabilirsiniz. Acil şifalar diler, yazımızı sabırla okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Diş Apsesi Patlaması

Gebelikte Diş Apsesi

Devamını Gör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close