İltihaplar

Doğal İltihap Kurutucu

Doğal İltihap Kurutucu, İltihap Çeşitleri Nelerdir?, Bitkisel İltihap Kurutma Kürleri Nelerdir?

Siz değerli okurlar için doğal iltihap kurutucu hakkında bir yazı hazırladım. Yazımda bitkisel iltihap kurutma kürleri nelerdir, doğal iltihap kurutucular nelerdir, doğal yollarla iltihap tedavi edilebilir mi gibi sorulara cevaplar aradım. Yazımda doğal iltihap kurutucu dememin sebebi incelediğim tüm malzemelerin tek başına zaten doğal birer iltihap kurutucu olmasından kaynaklıdır. Umarım faydalı bir yazı olur. İyi okumalar dilerim.

Doğal İltihap KurutucuDoğal İltihap Kurutucu

İltihap vücudun her yerinde olabilen rahatsızlıklardan birisidir. Vücudun hemen hemen her yerinde rastlanabilen iltihap türleri bulunmaktadır. Bu iltihapların hepsi mutlaka ağrı, ateş ve şişlik yaparak kişiyi huzursuz hale getirmektedir. Dayanılmaz ağrılı iltihaplar için mutlaka bir doktora başvurmak gereklidir.

Fakat bazı iltihap çeşitleri evde bitkisel olarak tedavi edilebilir niteliktedir. Bazı bitkilerin iltihap kurutucu özelliğinden yararlanarak vücut iltihapları kolay bir şekilde yok edilebilir. Fakat bitkisel olan iltihap kurutucularını uzun süreli ve aksatmadan kullanmak gereklidir.

İltihap Çeşitleri Nelerdir?

Bitkisel İltihap Kurutma Kürleri Nelerdir?

Evinizde hazırladığınız kürlerle bitkisel olarak evinizde vücudunuzun neresinde olursa olsun iltihabınızı kurutabilirsiniz. Fakat bazı kürler uzun süreli olarak yapıldığında sonuç alınmaktadır.

Isırgan Otu Kürü: İltihabı kökten kurutmaya yarayan ısırgan otu kürü 5 bardak suya bir tutam ısırgan atılıp kaynatılarak yapılmaktadır. Bu kür günde 3 kez olmak üzere içilir. Bu küre 15 gün süreyle mutlaka devam etmek gerekmektedir.

Isırgan Otu Tohumu: Isırgan otu tohumu bir kilo balın içine 10 yemek kaşığı atılarak her gün sabahları aç karnına bir yemek kaşığı ısırgan otu tohumlu bal tüketilir. Bu küre bir ay kadar devam edildiğinde iltihabın ortadan kalktığı görülür. Diyabet hastaları bu kürü zeytinyağı içerisine konulmuş çörekotu ile de yapabilir.

Çörek Otu: Çörek otu taze bir şekilde çekilerek bir bardak su ile sabahları aç karnına içildiğinde vücudun neresinde iltihap olursa olsun kurumasına sebep olur. Bu kürü çörek otu ile yapamayanlar çörek otu yağı ile de yapabilirler.

Zerdeçal: Zerdeçal Asya mutfağında kullanılan bir bitki olarak bilinmektedir. Fakat vücudun her bir bölgesinde farklı bir etkileşim gösteren zerdeçal vücut iltihabı için de kullanılır. Vücut iltihabı için zerdeçalın  hem çayı yapılarak içilebilir veya tozu da bir su bardağı su ile yutulabilir.

Yazımız burada sona ererken aklınıza takılan sorularınızı yorumlar kısmına yazabileceğinizi unutmayınız. Sağlıklı günler dileriz. 

Devamını Gör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 thoughts on “Doğal İltihap Kurutucu”

  1. İltihap.net admini bu yöntemler geerçekten işe yarıyor mu sitenizeki bilgilerden genellikle faydalanan biriyim bende denemek istiyorum umarım işe yarar

  2. Açıkcası denemediğim yöntem kalmadı sitenizdeki konuyu gördüm okudum umarım işime yarar. Bu yöntemleri deneyim olumlu yada olumsuz dönüş yapacağım.

  3. Gerçekten çok faydalı bir yazı olmuş çok beğendim. Beki bu doğal iltihap kurutucular gerçekten işe yarar mı denemek istiyorum

  4. Doğal iltihap kurutucular hakkında yazınızı okudum acaba işe yararmı bende denemek istiyorum..

  5. Siteniz gerçekten çok hoş olmuş. Uzun zamandır bu konu hakkında araştırma yapıyordum internette bu yöntem hakkında pek ayrıntılı bilgi bulamadım umarım işime yarar….

  6. Doğal iltihap kurutucular için neredeyse her yöntemi denedim ama bir türlü faydası göremedim. Bu illetten nasıl kurtulacağım bilemiyorum…

Close