İltihaplar

İdrar Yolu İltihabına Mükemmel Tarif

İdrar Yolu İltihabı,İdrar Yolu İltihabı Belirtileri,İdrar Yolu İltihabını Geçiren Bitkisel Tarif

Siz değerli okurlar için idrar yolu iltihabına mükemmel tarif hakkında bir yazı hazırladım. Bildiğimiz gibi idrar yolu iltihabı kadınlarda daha sık karşılaşılan ve problemli bir rahatsızlıktır. Tabi ki bu demek değildir ki erkeklerde idrar yolu iltihabı görülmez. Erkeklerin de kadınlarında çektiği bir problemdir idrar yolu iltihabı. Bu noktada siz okurlarım için idrar yolu iltihabının tanısında ve tedavisinde uygulanabilecek doğal ve evde uygulayabileceğimiz mükemmel tarifleri aktaracağım. İyi okumalar dilerim.

İdrar Yolu İltihabı

İdrar yolu iltihabı bilindiği üzere ağrılı ve sancılı bir süreçtir. Bu süreçte ilaç ve ağır antibiyotik tedavilerinden sıkıldınız mı ? Karaciğer enzimleri kullandığınız ilaçlar yüzünden yükselip başka (sekonder ağrı) sıkıntılar doğurdu mu ? Kullandığınız ilaçlar her ne kadar size etki etse de aynı zamanda diğer organlarınız da çok çalışmaya bağlı sıkıntılar oluşturacaktır. Bu gibi sıkıntılar yaşamamız için siz değerli okuyucularımıza bu makalemiz ile ulaşıyoruz. Bitkilerin iyileştirici gücüne inanıyorsanız eğer siz de bu tarifi bir yere not edin. Öyleyse İlaçları bir köşeye bırakın ve bu tarifi muhakkak evlerinizde deneyin.

İdrar Yolu İltihabı Belirtileri

 1. İdrar yaparken yanma hissiİdrar Yolu İltihabı Belirtileri
 2. Koyu sarı renkli akıntı
 3. Sık idrara çıkma
 4. Mide bulantısı
 5. Aşırı uykusuzluk
 6. Bulanık idrar
 7. Sırtın arka bölümünde oluşan ağrı
 8. Alt karın bölgesinde ara, ara oluşan ağrı
 9. Ağır kokulu idrar
 10. Nedensiz bir şekilde meydana gelen ateşli hastalıklar idrar yolu enfeksiyonuna işaret eden belirtiler arasında yer almaktadır.

İdrar Yolu İltihabını Geçiren Bitkisel Tarif

İdrar yolu iltihabını geçiren bitkisel tarifin içindeki malzemeler;

 • 2 adet elma
 •  2 adet limon
 • 2 adet portakal
 • 1 tarçın kabuk
 • 4 adet top karabiber
 • Taze zencefil bozuk para boyutunda dilimlenmiş
 • Bir tutam biberiye

Not:Yukarı da verilen tarifte bünyenizde alerjen söz konusu olan bir içerik varsa kullanmamanız önerilir.

İdrar Yolu İltihabını Geçiren Bitkisel TarifYukarı da verilen malzemeleri çok parçalanmayacak şekilde kesip büyük bir tencereye atın. Elma, portakal ve limon dört dilim olacak şekilde uygun olacaktır. Ardından kalan malzemeleri de atıp 2,5 litre su içerisinde kaynatın. Kaynatma işlemi bittikten sonra katı kısmı süzün ve kalan kısmı gün boyunca aralıklı olarak içmeye çalışın. Zira kaldıktan sonra herhangi bir besleyici özelliği kalmayacaktır. Bu tarifte verilen tüm malzemeler tamamen bitkiseldir. Bundan dolayı da vücutta tazelemeyi ve dinçliği sağlayacaktır. Bu tarif sonrasında idrar çıkışınız olduğunda idrarın üzerinde beyaz beyaz benekler görünecektir. Bu saydamlık idrar yolunuz ile iltihap atmanızı sağlayacaktır. Bunu idrar yolu iltihabı sıkıntınızı yaşadığınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sadece iltihap değil aynı zamanda vücudunuzda ki toksik maddelerden de kurtulabilirsiniz. Bu tarfi evlerinizin vazgeçilmezi olacaktır. Uludağ üniversitesi Ziraat fakültesi Bitki dersinde paylaşılan bu tarif uygulayanlar tarafından olumlu etkileri olduğu söylenmiştir. Sizlerde bu konuya bir yıldız koyup etkilerini gözlemlemenizi tavsiye ederiz.

Tabi bu tarifi  herhangi  rahatsızlığı olan kişiler doktoruna danışarak kullanması tavsiye edilir. Yukarıda belirtildiği gibi allerjisi olduğunuz bir bitki varsa onu kullanmadan yapabilirsiniz. Etkisini mutlaka görecekseniz. Sağlık ve iyilikle kalın.

 

Konumuzla alakalı olarak aşağıdaki yazılarımızın da sizlere faydalı olduğunu düşünüyoruz. Linklere tıklayarak yazılarımız okuyabilir, aklınızdaki soruları yorumlar kısmından sorabilirsiniz.

Kadınlarda İdrar Yolu İltihabı

İdrar Yolu İltihabı Nedir?

İdrar Yolu İltihabı Nasıl Geçer?

Devamını Gör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close