Sancılar

Kas Sancısı Evde Tedavisi

Kas sancısı, genellikle kasların yoğun olarak çalışması sonucunda başımıza gelen sancı türüdür. Özellikle yeni spor yapmaya veya yorucu bedensel işler yapmaya başlayan bir insanın kas sancısı çekmesi kuvvetle muhtemeldir. Kasların sürekli kasılıp gevşemesi ile kaslarınız yorulur ve artık bunu yapamayacak durumuna geldiklerinde beyin ağrı sinyali gönderir. Teknik anlamda baktığımız zaman kaslarınızda ki bu kasılma ve gevşeme hareketleri, kaslarınızda laktik asit birikimine yol açar bu asit kas sancısında önemli rol oynar.

kas sancısı

Kas Sancısı Tedavisi

Kas sancıları dikkate alınmadığında sancı süreci uzun ve ciddi acılar çekmenize neden olabilir. Bu sıkıntıları çekmemek için kısa sürede kas sancısı tedavisi uygulamalısınız. Bu tedavi sürecinde evde yapabilecekleriniz arasında rahatlatıcı, kas gevşetici kremler ile çok bastırmadan ufak masaj hareketleri ile ağrıyan bölgeye yedirmeniz gerekir. Krem işe yaramazsa kas gevşetici hap kullanmanızı tavsiye ederiz.

Krem dışında, zeytinyağ içerisine kekik atarak bölgeye uygulamanız neticesinde kas sancısından kurtulabilirsiniz. Kas sancısı kasların ezilmesi, sinirlerin zarar görmesi neticesi ile olabileceği için çok bastırmadan masaj yapmanız önerilir.

Uzun Süreli ve Geçmeyen Kas Sancıları Ciddi Hastalıkların Habercisi Olabilir

Ciddi ve uzun soluklu kas ağrıları çekiyorsanız kesinlikle bunu geçiştirmeden hekime danışmanız gerekir. Hekim gerekli tahlilleri yaptıktan sonra varsa bir hastalığınız bunu size belirtir. Bu hastalık romatizmal kaynaklı olabilir ve uzun süren tedavi süreçlerine ihtiyacınız olabilir. İlaçlar ile yapmak yerine bunu bitkisel çözümler ile sağlamanız tavsiye edilir. Uzun süreli ilaç kullanımları ciddi anlamda karaciğer ve böbreklerinizi yıpratır, böbrek yetmezliği, karaciğer yetmezliği gibi problemlere neden olabilir.

kas sancısı hayat kalitenizi düşürür

İnsanlarda kas ağrıları çok çeşitli nedenlere dayanabilmektedir. Bu nedenler arasında en sık rastlananlar romatizmal hastalıklar, sinir sistemi bozukluğu ile oluşan ağrılar olabilmektedir. Bu gibi durumlarda oluşan hastalıklar insan yaşamı kalitesini düşüren hastalıklardır. Bu sorunlara çözüm için yukarıda belirttiğimiz gibi alternatif tıp nimetlerine yönelmenizi biz şiddetle tavsiye ediyoruz. Hekim kontrolünde alternatif tıp uygulamaları ile bir yeri iyileştirirken başka yerinizi bozan ilaçlara ihtiyaç duymayabilirsiniz. Masaj pek çok sinir hastalığı ve kas sancısına iyi gelen bir aktivitedir, bunu değerlendirmenizi öneriyoruz.

Etiketler
Devamını Gör

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close