İltihaplar

Lenf Bezi İltihabı

Lenf Bezi İltihabına Ne İyi Gelir , Lenf Bezi, Lenf Bezi Ne İşe Yarar, Lenf Bezi İltihabı Nerelerde Görülür, Lenf Bezi İltihabı Tedavisi

İltihap.net sitem için hazırladığım iltihaplarla ilgili yazılarıma bir yenisini daha lenf bezi iltihabı hakkında oluşturdum. Belki siteye girdiğinizden beri iltihaplarla ilgili yazılardan sıkıldınız fakat iltihaplanma öyle birşey ki ciddi anlamda yaşamış olanlar bilir; sancısı da ağır olur etkileri de yıkıcı olabilmektedir. Bu noktada size gerçekleştirdiğim tüm iltihap üzerine araştırmaları aktarmak istedim. Umarım faydalı oluyordum. İyi okumalar.

Lenf Bezi İltihabına Ne İyi Gelir 

Virüsler, bakteri yada mantar benzeri zararlı etmenler kan yoluyla yayılır ve tüm vücudu iple sarmış gibi sararlar kapsarlar bunun sonucundada dirençsiz beden hastalık oluşturur ve iltihaplanmaya neden olurlar. Lenf bezleri insan gözüyle görülmeyecek yapıdadırlar fakat iltihap evresinde büyürler ve görünmeye başlarlar. Lenf bezleri koruma filtresi görevini üstlenmektedir. Lenf damarcıkları yoluyla vücuda gelen bakteriler virüsler ve diğer zararlı organizmalar lenf bezleri tarafından durdurulur etkisiz hale getirilirler. Fakat zararlı maddeler lenf bezlerinden fazla şekildeyse lenf bezi direncini kaybeder ve zararlı virüslerin vücuda alınım süreci başlar. Zararlı virüsler lenf bezlerinden vücuda girdikleri zaman önce kızarıklık sonra şişlik sonraki evredede büyüyerek iltihaplanma yaparlar. İltihap genel olarak şişliğin patlamasından sonra bölgedeki derinin üzerinin kırmızı çizgilerle çevrilmesiyle anlaşılır.Lenf kanseri

Lenf Bezi

Lenf bezleri lenf kanallarınının drenajını sağlayan oval şeklinde küçük yapılardır.

Bu bezler insan vücudunun her bölgesinde bulunurlar ve boyunda cilt altında, koltuk altında, kasıkta ve bu benzer yerlerde hissedilirler.

Bunların boyları üç milimetre ile 1,25 cm arasında olmaktadır.

Lenf Bezi Ne İşe Yarar

Lenflerin yapısında çok fazla beyaz hücreler bulunmaktadır lenf bezleri enfeksiyon veya hastalıklara hastalıklar ve enfeksiyonların yayılmasına karşı kalkan görevi gören koruma organlarıdır.Tükürük bezi iltihabı

Lenf Bezi İltihabı Nerelerde Görülür

Kafatası bölgesinde etkili deri iltihaplanması halinde boyun kısmının arka tarafında büyümüş olan bezlerinde görülür.

Kulak iltihabında kulağın ön tarafındaki ve arka tarafında bulunan lenf bezlerinde görülür.

Ayak parmaklarında veya ayakta bir bölgede oluşan bir iltihab sonucunda kasıktaki büyüme ve lenf bezlerinde görülme olur.

Parmaklarda veya ellerde iltihap olması halinde koltuk altlarından bulunan lenf bezlerinde görülür.

Lenf Bezi İltihabı Tedavisi

Öncelikle iltihap görülen bölge iyice araştırılmalı nelerin iltihaba neden olduğu yada nelerin tetiklendiği öğrenilmelidir.Hastanelerin ilgili bölümlerinde uzman doktorlar tarafından muayene olunmalı ve tedaviye tıbbi boyut kazandırılmalıdır.Daha sonra antibiyotik ile iltihabı oluşturan kitleye tedavi uygulanır ve bölgedeki ülkenin tedavi olması ve iltihabın kurutulması sağlanır.Bununla beraber alternatif tıp’ta uygulanabilir.Bitkisel iltihap kurutucu karışımlarda mevcuttur.

Lenf İltihabına Bitkisel Çözüm:Güneş altında toplanmış binbirdelik otu bir kapta iyice kıyıldıktan sonra şişenin ağzına kadar doldurulur ve üstüne aynı şekil ağzına kadar zeytinyağı koyulur ağzını güzelce kapattıktan sonra 2 hafta kadar oda sıcaklığında bekletilir.Arada bir şişe çalkalanabilir.2 hafta sonunda karışım iltihap olan bölgeye sürülür ve kuruması beklenir.Bir diğer çare ise ayrılmış karaçam kozalağını bir litre suyun içinde kaynatmak ve günde 2 çay bardağı içilmesidir bu bitkisel ilaçları düzenli şekilde kullandığınız taktirde iltihabınız kendi kendi kuruyacak ve sağlığınıza kavuşacaksınız.

Yazımın sonuna gelirsen bir toparlama yani yazım hakkında bir özet geçmek istiyorum. Yazımda lenf bezi nedir, ne işe yarar gibi sorularla lenf bezine dair kabaca bilgi sahibi olmanızı amaçladım. Ayrıca yazımın başlığı lenf bezi iltihabı doğrultusunda lenf bezi iltihabı nedir, neden olur, belirtileri nelerdir gibi sorular sordum ve cevaplar aradım. Tabi ki fark edeceksiniz ki tüm yazılarımda olduğu gibi bir hastalık üzerine araştırmalarımın tamamında çözüm ve tedavi yöntemlerini de aktarıyorum. Lenf bezi iltihabı konusunda da bu çizgide devam ettim ve lenf bezi iltihabına ne iyi gelir, nasıl tedavi edilir gibi sorulara da cevaplar aradım. Sağlıklı günler.

 

 

Devamını Gör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close