Medicassol krem kullanımı ve faydaları

Madecassol krem piyasada bilinen ve en çok kullanılan yara ve yanık kremlerinin başında gelmektedir. Doğal bir krem olması cilde karşı bir yan etkisinin bulunmaması Madecassol krem‘in doktorlar tarafından sıklıkla önerilmesine neden olmaktadır. İstenmeyen durumlarda ortaya çıkan yara, yanık, cilt lekeleri, sivilce izleri, çatlaklar tedavisinde gönül rahatlığı ile kullanılan Madecassol krem, hamile bayanlar ve emziren annelerinde yan etkisinin bulunmaması sebebi ile sıklıkla kullandığı kremlerin başında gelmektedir.

Madecassol kremi, belli bir yaş grubu değilde herkes tarafından kullanılan bir krem olma özeliğine sahiptir. İçeriğinde neredeyse hiç kimyasal ürün bulunmaması bu ürünün seçilmesindeki en büyük etkendir. İsmini sık sık duyduğumuz bu kremi kimisi cilt bakımı için kullanırken, kimiside sivilce izleri ve yaraların kapanması için kullanmaktadır. Bilinçsiz kullanımın önüne geçmek için sizlere bu yazımızda Madecassol kremin kullanım alanları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

madecassol krem, sivilce, yara , yanık
Madecassol Krem

Madecassol kremi nedir?

Madecassol krem, içeriğinde bulunan Centella asiatica bitkisinin ham maddesinden yapılan ve cildi onaran, yenileyen, yaraları iyileştiren bir etkiye sahiptir. Ayrıca cildi yenileme özelliği sayesinde sivilce izleri, cilt lekeleri sorunları yok ederken özellikle yaraların üzerindeki etkisi ve ciltte oluşan tahrişi giderici özelliği sayesinde lazer epilasyon ve cilt bakımı sonrası oluşan tahrişlerin tedavisinde iyi etki göstermektedir.

Çok hoş bir kokusu olan madecassol krem sürüldüğünde çok hoş bir koku bırakmaktadır. Tekrar sürme istediği uyandırmaktadır. Bu kremi kullanmaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken ilk kural asla açık ayarların üzerine sürülmemesi gerekmektedir. Açık yaraya sürüldüğünde yaranın sulanmasına neden olmaktadır.  Bilmemiz gereken durum yaranın sulanması değil kuruması gerekmektedir. Kurumayan bir yara daima sıkıntı çıkarır ve iyileşme süreci gecikir. Aynı durum yanıklar içinde geçerlidir.

Ciltte oluşan yanık durumlarında yanık alanına kesinlikle uygulamayın. Kremi uyguladığınızda tıpkı yaralarda olduğu gibi yanığın geç iyileşmesine daha ciddi sorunların çıkmasına neden olabilir.

Madecassol kremi kullanmaya başlamadan önce mutlaka propektüs kağıdında yazılanlar okunmalıdır ve gereğinden fazla kullanılmamalıdır.

Kaynak: http://www.ciltguzellik.com/madecassol-krem/

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir