İltihaplar

Mide Gazı Nasıl Geçer?

Mide Gazı,Mide Gazı Belirtileri,Mide Gazı için Doktor Tedavisi

Siz değerli okurlar için mide gazı nasıl geçer hakkında bir yazı hazırladım. Yazımda mide gazı nedir, belirtileri nelerdir, nasıl tedavi edilir gibi sorulara cevaplar aradım. Mide gazından kaynaklı sorun yaşamamak için size gaz yapan besinleri tüketmemeye özen göstermelisiniz. Eğer yine de bu sorunu yaşadıysanız tedavisi noktasında önereceğim yöntemleri kullanabilirsiniz. İyi okumalar.

Mide Gazı

Sindirim sisteminizin normal çalışma pratiğinde oluşan gaz normalin bir parçasıdır. Gazın çıkmasıyla ve diğer durumlarda gaz vücuttan atıldığında her şey normalleşir. Gaz sıkışırsa yani vücuttan atamazsa veya sindirim sisteminiz gerektiği gibi çalışmıyorsa gaz ağrısı yaşanabilir.

Gaz veya gaz ağrısında bir artış, gaz üretme olasılığı daha yüksek olan gıdaların tüketilmesinden kaynaklanabilir. Çoğu zaman, yeme alışkanlıklarındaki nispeten basit değişiklikler rahatsız edici gazı azaltabilir.

Bağırsaklarda iltihaplanma veya çölyak hastalığı gibi bazı sindirim sistemi bozuklukları, diğer belirtilere ve semptomlara ek olarak, gaz veya gaz ağrısında bir artışa yol açabilir.

Mide Gazı Belirtileri

Başka sağlık problemlerine benzer şekilde mide gazı da kendini bazı belirtiler ile hissettirir ve vücuda alarm verir. Fakat yine diğer başka rahatsızlıklar gibi mide gazının belirtileri de diğer başka rahatsızlıklar gibi belirtileri başka rahatsızlıkların da belirtisi olabilmektedir. Dikkatli olmakta fayda var.Gaz veya gaz ağrılarının belirtileri veya semptomları şunlardır:Mide Gazı

  • Karında keskin bir ağrı
  • Kramp
  • Karında bir şey düğümlenmiş hissi
  • Karın şişliği

Çoğu insan gazı günde 20 kez çıkarır. Fakat , gaz rahatsız edici veya utanç verici olabilirken, gazın yanması ve geçmesi nadiren kendiliğinden bir tıbbi probleme de yol açabilmektedir.

Mide Gazı için Doktor Tedavisi

Gaz veya gaz ağrılarınız çok ısrarlı veya şiddetliyse doktorunuza danışın, günlük hayatınızı etkileyebilir ve yaşam kalitenizi düşürebilir. Diğer belirtiler veya semptomlar eşliğinde gaz veya gaz ağrıları daha ciddi durumlara yol açabilir. Bu ek belirtilerden herhangi biri ile karşılaşırsanız doktora mutlaka gitmelisiniz:

  • Uzun süreli ve geçmeyen karın ağrıları
  • Dışkının kanlı olması
  • Aşırı kilo kaybetmek
  • Dışkıda renk değişikliği
  • Göğüste hissedilen keskin ağrılar
  • Devamlı mide bulantısı yaşanıyorsa mutlaka zaman kaybı yaşamadan doktora başvurulmalıdır.

Mide gazı hakkında verdiğimiz kısa bilgi umarım siz değerli okurlarımıza yardımcı olmuştur. Mide ile ilgili bir diğer problem olan Mide İltihabı Nedir?  hakkında bilgi almak isterseniz linke tıklamanız yeterlidir. Acil şifalar dileriz.

Devamını Gör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close