Sancılar

Migren Sancısına Ne İyi Gelir

Migren Sancısına Ne İyi Gelir, Migren Ağrısına Bitkisel Çözüm Yolları Arayın

Siz okurlarım için migren sancısına ne iyi gelir hakkında bir yazı hazırladım. Migren sancısı migrenden kaynaklı ağrılara verilen isimdir. Yazımda migren sancısı nedir, neden olur, ne iyi gelir sorularına cevaplar aradım. Migren sancısı yani migren ağrısı nasıl geçirilir, ne iyi gelir en önemli noktadır. Zaten migren hastalığı kroniktir ve bu hastalıkla karşılaştığınızda yapmamız gereken tek şey o sancıyı dindirmektir. İyi okumalar.

Migren Sancısına Ne İyi Gelir

Migren Sancısına Ne İyi GelirMigren Sancısı bireyin şakaklarında, kafasının bir tarafında, gözlerinde hissettiği çok şiddetli baskılayıcı, zonklayan bir sancı türüdür. Migren sancısı geldiğinde şunları yapmalısınız;

  • Damar büzücü ağrı kesiciler kullanarak sancıyı azaltabilirsiniz. Ağrı başlar başlamaz ağrı kesici içmelisiniz.
  • Tülbent benzeri bir bez ile başınızı sıkıştırabilirsiniz.
  • Adaçayı, yeşil çay ve ıhlamur karışımı yaparak içebilirsiniz, bu gevşemenize neden olur.
  • Şakak bölgelerine ve enseye devamlı masaj uygulamanız rahatlayabilir.
  • Ağrı sırasında bir şey yiyip içmemeye çalışın.
Migren tedavisi ilaçla mümkün değildir, uzun süreli ağrı kesici kullanımları vücutta başka sıkıntılara yol açabilir ve bağışıklık kazandığınızdan dolayı artık işe yaramayabilir.

Migren Ağrısına Bitkisel Çözüm Yolları Arayın

Migren ağrısı için kenevir kullanımı, kenevirin tıbbi anlamda kullanılmasının yasal olduğu ülkelerde sıkça kullanılmaktadır. Kenevir içerek baş ağrısını o an geçiren ve git gide azaldığını söyleyen pek çok hasta var. Bu ülkelerden birisinde yaşıyorsanız, kenevir kullanımı ile ağrıyı ortadan kaldırabilirsiniz.

Migren Ağrısına Bitkisel Çaylar

Türkiye’de yaşıyorsanız yapacağınız şey yalnızca denemek. Bu ağrılar insana özel bazı durumlarda kesilebilmektedir. Bitki çaylarını tek tek deneyin. Ağrı kesici özelliği olan bitki karışımları yapın ve kullanın. Ağrıyı azalttığını hissettiğiniz veya tamamen kestiğini düşündüğünüz karışım veya bitki üzerine gidin ve onu kullanmaya devam edin. Başkasının ağrılarına iyi gelen bitkiler sizin ağrınıza iyi gelmeyebilmektedir. Bu anlamda kendi sancınızı kendiniz geçirmek zorundasınız. Asla vazgeçmeyin ve devamlı olarak araştırmalarınıza devam edin.

Yazımın sonuna gelirken migren sancısının tedavisine değil , sancıyı nasıl hafifletiriz sorusuna cevap aramak en doğrusudur. Migren ağrısına ne iyi gelir diyorsanız tabi ki bitkisel çaylardır. Tüm bitkisel çayları tek tek denemelisiniz. Sağlıklı günler.

 

Devamını Gör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close