İltihaplar

Romatizmanın Evde Tedavi Yolları

Özellikle kadınların korkulu rüyası olan romatizmanın doğal çözüm yolları nelerdir? Romatizma ilaçsız geçer mi? Bu soruların yanıtını metnimizde bulacaksınız.

eklem ağrısı

Tüm eklemlerde, kaslarda ve dokuda görülebilen bu can sıkıcı sorunun pek çok doğal tedavi yöntemi vardır. İnsanlar için doğa ananın sunduğu şifa yöntemlerini birlikte inceleyelim.

1-) Kaplıca/Sıcak Su Tedavisi: Bilindiği üzere doğal mineralli sıcak sular eklem ve kas ağrıları için çok iyi gelmektedir. Sıcak su bölgeye nüfuz ederek ağrının dinmesini, kasların ve eklemlerin rahatlamasını ve uzun süreli kullanımda tamamen ağrının ortadan kalkmasına neden olur.

2-) Bitkisel Çözümler: Pek çok bitki romatizmal hastalıklara, ağrılara iyi gelmektedir. bazı bitkilerin içerisinde yer alan etken maddelerin ağrı yapan bölgeyi iyileştirici, tamamlayıcı özelliği olduğu keşfedilmiştir.

Yukarıda saymış olduğumuz çözüm yöntemleri dışında sıcak ile bağlantılı olarak sıcak taş masajı, sıcak havlu masajı romatizmaya iyi gelen çözümler arasında yer alır. Yeme içme alışkanlığımızda romatizma tedavisinde önemli bir unsurdur. Alkol, sigara eklem ve kas ağrılarının oluşma riskini arttıran başlıca kötü alışkanlıklar arasında yer alır.

Kollajen Maddesi İçeren Besinler Tüketin

Kollajen, bağ dokusunun ana maddesidir dolayısı ile insanı sağlıklı yapan, yürümesini hareket etmesini ve ayakta durabilmesini sağlayan bağ dokusunda bu madde eksik olduğunda romatizma başlangıcı görülür. Romatizma oluşmaması için veya oluşan romatizmayı iyileştirmek için kollajen içeren besinler tüketmeliyiz.

Kollajen daha çok hayvansal gıda maddelerinde bulunur, bu gıda maddeleri arasında et suyu, paça çorbası, kemikli et, kemik çorbasında kollajen bol miktarda vardır. Bu besinler maalesef günümüzde eskisi kadar sık tüketilmiyor, et kıyma veya kuşbaşı şeklinde tüketildiği için içerisinde kollajen olmadan tüketilmiş oluyor.

Hazır Maya Kullanmayın

Hazır maya kullanımının yaygınlaşması ile bağırsakta geçirgenlik bozularak zincirleme bir reaksiyon ile romatizmal hastalıklar ortaya çıkıyor. Dışarıdan aldığımız poğaça, simit, açma, pide, fırın ekmeğinin içerisinde hep bu maya vardır. Bunları tüketmemeli alternatiflerine yönelmeliyiz. Ekmek olarak tam buğday ekmeği tüketmek sağlığımız ve romatizmayı engellemek için son derece kritik bir konudur.

Peynir yine hazır maya maddesi içeren bir gıda ürünüdür, doğal köy peyniri alabiliyorsak almalıyız. Yine bir diğer süt ürünü olan yoğurdu evde mayalamalısınız.

Etiketler
Devamını Gör

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close